WYBIERZ NAS - KUP W POLSCE!

Darmowa dostawa od 300 zł

do kasy suma: 0,00 zł

Efekt lustra weneckiego w foliach okiennych

 

Jednym z bardziej atrakcyjnych efektów, jaki możemy uzyskać stosując folie okienne, jest efekt lustra weneckiego. W powszechnej świadomości kojarzony głównie z filmów kryminalnych, dostępny jest dziś dla Państwa dzięki zastosowaniu folii bądź z pełnym lustrem weneckim, bądź z jego efektem o różnych, zależnych od rodzaju folii i jej progach intensywności.

 

Aby uzyskać oczekiwany rezultat, konieczna jest różnica w oświetleniu w pomieszczeniach po obu stronach szyby z zainstalowaną folią lustrzaną. Aby pozostać niewidocznym dla obserwatora po drugiej stronie szyby, pomieszczenie, w którym się znajdujemy, musi być słabiej oświetlone niż to, z którego prowadzona jest obserwacja. Po zapaleniu światła po naszej stronie, efekt lustra weneckiego zmniejsza się lub zanika. Folia lustro weneckie, przy zapalonym świetle, działa w bardzo ograniczonym zakresie lub jej działanie zanika.

Co to lustro weneckie?

Lustro weneckie to rodzaj lustra, którego produkcja została rozwinięta w XVI wieku na wyspie Murano w Wenecji, we Włoszech. Są one znane z wyjątkowej jakości i techniki produkcji, która przez wiele lat była ściśle strzeżoną tajemnicą. Weneckie lustra były wyjątkowo drogie i pożądane przez europejską arystokrację i bogatą burżuazję ze względu na ich niezrównaną jakość odbicia i przepych w dekoracji.

Co to folia lustro weneckie?

Folia "lustro weneckie" to nowoczesny materiał dekoracyjny, który naśladuje wygląd tradycyjnych luster weneckich. Zamiast ciężkich, szklanych paneli, folia ta jest lekka i może być aplikowana na różne powierzchnie, oferując podobny efekt wizualny. Ta technologia umożliwia łatwą i szybką zmianę wyglądu różnych przedmiotów i pomieszczeń bez potrzeby inwestowania w drogie, autentyczne lustra weneckie.

Folia typu "lustro weneckie" zazwyczaj ma samoprzylepną stronę, co sprawia, że jej montaż jest prosty i może być wykonany przez amatorów bez specjalistycznych narzędzi czy umiejętności. Jest to rozwiązanie szczególnie popularne w dekoracji wnętrz, gdzie pozwala na dodanie elegancji i blasku za pomocą elementów odbijających światło, imitujących wygląd klasycznych luster weneckich.

Dobór odpowiedniej do naszych oczekiwań folii z efektem lustra weneckiego zależy od kilku czynników. 

 • warunki oświetlenia
 • odległość
 • kąt obserwacji

efekt lustra weneckiego

Podstawowym parametrem, mającym wpływ na zachowanie się folii,  jest oczywiście oświetlenie. Należy podkreślić, że efekt lustra weneckiego w foliach lustrzanych, występuje zawsze po tej stronie folii, która jest lepiej oświetlona. Tak więc dla osób znajdujących się na zewnątrz pomieszczenia, jego wnętrze będzie niewidoczne w dzień, natomiast po zmroku i zapaleniu światła wewnątrz, pomieszczenie staje się widoczne. 

Kolejnym z nich jest odległość z jakiej osoby postronne mogą prowadzić obserwację. Im bliżej może znajdować się się osoba spoglądająca przez okno tym "mocniejszego" lustra weneckiego potrzebujemy. Bolączką niektórych polskich osiedli są bloki ustawione równolegle, z oknami na przeciwko siebie. I tu także odległość miedzy budynkami wyznacza parametry folii potrzebnej do zachowania prywatności.

Trzecim czynnikiem jest kąt obserwacji. I tu sprawa jest prosta, im jest on większy, tym słabsze lustro możemy zastosować. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku wysokiego parteru lub pierwszego piętra.

Folia lustro weneckie (nie mylić z roletą dzień noc)

Folia lustro weneckie to innowacyjny produkt, który nie tylko doskonale odzwierciedla światło dzienne, ale także zapewnia dyskretną prywatność, tworząc atmosferę intymności zarówno w dzień, jak i w nocy pod warunkiem, że nocą nie zapalimy światła.

Jeśli światło zapalimy w nocy, to efekt lustra weneckiego się odwróci, my nie będziemy widzieć co się dzieje na dworze, a nas z dworu będzie widać. Folia wenecka w nocy będzie zachowywać się w zależności od Państwa decyzji (oświetlenia).

 

Przeszklenia z folią wenecką znajdują zastosowanie min.:

 • do separacji przestrzeni w firmach
 • wydzielenia pomieszczeń specjalnych, np.: ochrony w sklepach, firmach i instytucjach
 • pomieszczenia do dyskretnej obserwacji w szkołach, ośrodkach sportowych i tanecznych
 • pomieszczenia do nadzoru, obserwacji bez możliwości ingerencji np.: dzieci przez rodziców w przedszkolach, czy klubach sportowych
 • pomieszczeniach do przesłuchań i okazań dyskretnych na komisariatach policji
 • witrynach sklepowych
 • kamuflaż elementów monitoringu
 • elementy scenografii teatralnej
 • fotobudki

 Jak działa lustro weneckie?

Lustro weneckie, znane również jako folia lustrzana na okna, to rodzaj specjalnej folii samoprzylepnej stosowanej do okien. Działa ono na zasadzie odbijania światła podobnie jak tradycyjne lustra. Oto kilka kluczowych punktów, które opisują, jak działa lustro weneckie:

 1. Odbijanie światła: Lustro weneckie zawiera warstwę metalizowaną, która pozwala mu odbijać światło. Dzięki temu okno pokryte folią staje się powierzchnią odbijającą, podobnie jak tradycyjne lustro.

 2. Dostosowanie do warunków oświetleniowych: Folia lustro weneckie jest zaprojektowana tak, aby działać efektywnie zarówno w warunkach dziennych, jak i nocnych. W ciągu dnia odbija światło słoneczne, a w nocy, gdy światło na zewnątrz jest silniejsze ( np latanie uliczne) niż światło wewnątrz ( np lampka nocna) pomieszczenia, zapewnia ochronę prywatności.

 3. Przezroczystość i prywatność: Lustro weneckie umożliwia częściowe przejście światła, co oznacza, że można cieszyć się naturalnym oświetleniem, ale jednocześnie zapewnić sobie pewien stopień prywatności. To sprawia, że jest idealne do zastosowania w miejscach, gdzie chcemy zachować widoczność na zewnątrz, ale jednocześnie chronić prywatność wewnątrz pomieszczenia.

 4. Redukcja promieni UV: Folie lustro weneckie mają dodatkową funkcję redukcji promieni UV, co pomaga chronić wnętrze pomieszczenia przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Lecz do ochronny przed nagrzewaniem się pomieszczeń służą dedykowane folie przeciwsłoneczne.

 5. Samoprzylepność: Folia lustro weneckie jest łatwa w montażu, ponieważ jest samoprzylepna. Można ją przykleić do powierzchni szklanej w łatwy i prosty sposób.

 

Co oznacza lustro w oknie?

„Lustro w oknie” może odnosić się do sytuacji, w której ktoś zainstalował w oknie specjalną folię lustrzaną. Taka folia działa jak lustro w jedną stronę, co oznacza, że z zewnątrz odbija obraz, zapewniając prywatność osobom wewnątrz pomieszczenia, jednocześnie pozwalając im widzieć na zewnątrz.

FILM 1 - Prezentuje różnice pomiędzy poszczególnymi typami folii lustro weneckie


 Jak zrobić lustro z szyby?

FILM 2 - Folia lustro weneckie przy zapalonym świetle - działanie

Folia lustro weneckie czy widać w nocy? Tak jeśli, zapalimy światło w pomieszczeniu a na zewnątrz będzie już zmrok. Bez zastosowania rolet, firanek lub innej zasłony będziemy widoczni. Folia działa tylko w jedna stronę i ważne jest to aby znajdować się w pomieszczeniu w którym jest ciemniej. Film prezentuje  zachowanie folii okiennej po zapadnięciu zmroku i zapaleniu światła w pomieszczeniu przy zastosowaniu różnych rodzajów folii lustro weneckie.


FILM 3 - Pokazuje przepuszczalność światła przy zastosowaniu różnych rodzajów folii typu lustro weneckie

Jak działa folia lustro weneckie przy zapalonym świetle? Zapraszamy do zapoznania się z filmem, który specjalnie dla Państwa nagraliśmy, aby zademonstrować działanie i rozwiać wszystkie wątpliwości działania folii lustro weneckie przy zapalonym świetle w pomieszczeniu.

 


 

FILM 4 - Pokazuje równoczesne wykorzystanie folii lustro weneckie i folii LCD 

Film pokazuje jak uzyskać stuprocentowe lustro weneckie. Czyli jak zrobić byśmy byli niewidoczni przy wykorzystaniu lustra weneckiego, nawet po zapaleniu światła. Rzeczy niemożliwe czasem staja się możliwe.

 

Poniżej film prezentujący różnice pomiędzy poszczególnymi typami folii luster


 okna z lustrem weneckim, folia lustro weneckie bez przyciemnienia, jak zrobić lustro weneckie, fotobudki lustro weneckie, efekt lustra weneckiego, działanie lustra weneckiego, folia lustro weneckie jak działa, folia lustro weneckie dzień i noc, folia wenecka w nocy, folia lustro weneckie forum, co oznacza lustro w oknie, lustro weneckie w nocy, jak zrobić lustro z szyby?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl