Efekt lustra weneckiego w foliach okiennych 0

Jednym z bardziej atrakcyjnych efektów jaki możemy uzyskać stosując folie okienne jest efekt lustra weneckiego. W powszechnej świadomości kojarzony głównie z filmów kryminalnych, dostępny jest dziś dla Państwa dzięki zastosowaniu folii bądź z pełnym lustrem weneckim, bądź z jego efektem o różnych, zależnych od rodzaju folii i jej progach intensywności.

Aby uzyskać oczekiwany rezultat, konieczna jest różnica w oświetleniu w pomieszczeniach po obu stronach szyby z zainstalowaną folią lustrzaną. Aby pozostać niewidocznym dla obserwatora po drugiej stronie szyby, pomieszczenie w którym się znajdujemy musi być słabiej oświetlone, niż to z którego prowadzona jest obserwacja. Po zapaleniu światła po naszej stronie, efekt lustra weneckiego zmniejsza się lub zanika.

Dobór odpowiedniej do naszych oczekiwań folii z efektem lustra weneckiego zależy od kilku czynników. 

  • warunki oświetlenia
  • odległość
  • kąt obserwacji

Podstawowym parametrem, mającym wpływ na zachowanie się folii,  jest oczywiście oświetlenie. Należy podkreślić, że efekt lustra weneckiego w foliach lustrzanych, występuje zawsze po tej stronie folii, która jest lepiej oświetlona. Tak więc dla osób znajdujących się na zewnątrz pomieszczenia, jego wnętrze będzie niewidoczne w dzień, natomiast po zmroku i zapaleniu światła wewnątrz, pomieszczenie staje się widoczne. 

Kolejnym z nich jest odległość z jakiej osoby postronne mogą prowadzić obserwację. Im bliżej może znajdować się się osoba spoglądająca przez okno tym "mocniejszego" lustra weneckiego potrzebujemy. Bolączką niektórych polskich osiedli są bloki ustawione równolegle, z oknami na przeciwko siebie. I tu także odległość miedzy budynkami wyznacza parametry folii potrzebnej do zachowania prywatności.

Trzecim czynnikiem jest kąt obserwacji. I tu sprawa jest prosta, im jest on większy, tym słabsze lustro możemy zastosować. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku wysokiego parteru lub pierwszego pietra w budynku o niskich kolejnych poziomach mieszkalnych.

Przeszklenia z folią wenecką znajdują zastosowanie min.:

-do separacji przestrzeni w firmach

-wydzielenia pomieszczeń specjalnych, np.: ochrony w sklepach, firmach i instytucjach

-pomieszczenia do dyskretnej obserwacji w szkołach, ośrodkach sportowych i tanecznych

-pomieszczenia do nadzoru, obserwacji bez możliwości ingerencji np.: dzieci przez rodziców w przedszkolach, czy klubach sportowych

-pomieszczeniach do przesłuchań i okazań dyskretnych na komisariatach policji

-witrynach sklepowych

-kamuflaż elementów monitoringu

-elementy scenografii teatralnej

-fotobudki

 

Poniżej film prezentujący różnice pomiędzy poszczególnymi typami folii luster


 

Kolejny film pokazuje zachowanie folii okiennej po zapadnięciu zmroku i zapaleniu światła w pomieszczeniu

 


 Działanie folii luster Mirror widziane z wnętrza pomieszczenia

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl