Folia na poliwęglan – jak działa i dlaczego warto ją zastosować na świetliku?

Folia na poliwęglan to nie tylko ochrona świetlików, wyłazów czy dachów, ale też skuteczny sposób na obniżenie temperatury we wnętrzu. Jest to rodzaj folii specjalistycznej, odpornej na warunki atmosferyczne, którą montuje się na zewnątrz konstrukcji z poliwęglanu.
Poliwęglan jest materiałem wielostronnym, elastycznym lekkim i 250 razy mocniejszym niż standardowe szkło. To dlatego powszechnie jest wykorzystywany m.in. w świetlikach czy wyłazach dachowych. Ograniczeniem tego materiału jest to, że się cechuje wysokim współczynnikiem rozszerzalności cieplnej, przez co nie można na niego nakładać zwykłych folii. Sprawdzą się za to specjalistyczne folie ochronne na poliwęglan.

 

13. Folie na poliwęglan

Folia na poliwęglan Polycarbon Silver Duo - Lite Solar Folia na poliwęglan Polycarbon Silver Duo - Lite Solar
Producent: Lite Solar
Cena za m²: 107,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Folia na poliwęglan Polycarbon White Folia na poliwęglan Polycarbon White
Producent: Lite Solar
Cena za m²: 97,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
metr bieżący
zobacz więcej
Folia bezpieczna / ochronna na poliwęglan Plexifol - Lite Solar Folia bezpieczna / ochronna na poliwęglan Plexifol - Lite Solar
Producent: Lite Solar
Cena za m²: 120,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
metr bieżący
zobacz więcej

Prezentowanie działania folii na świetliki


Folia na poliwęglan – działanie

Folie na poliwęglan działają jak standardowe folie przeciwsłoneczne nakładane na szyby w oknie. Jednak różnią się budową. Otóż mają specjalne mikropory, dzięki czemu przepuszczają gaz wydzielany przez poliwęglan. To sprawia, że folia pod wpływem temperatury rozszerza się i w efekcie pracuje wraz z poliwęglanem świetlika, dopasowując się do jego zmieniających się wymiarów. Dzięki takiemu rozwiązaniu folia ochronna na świetliki dobrze jest zespolona z płytą, współpracuje z nią i nie ma ryzyka pęknięć czy marszczeń na folii w przyszłości.
W praktyce folia na świetliki poliwęglanowe zatrzymuje ciepło na zewnątrz, co zapobiega nagrzewaniu się pomieszczenia. W rezultacie poprawia się komfort przebywania w środku. Najlepsze rezultaty uzyskuje się, stosując zewnętrzną folię przeciwsłoneczną na poliwęglan, która jest folią lustrzaną. Ten rodzaj folii skutecznie odbija nawet 85% padającego na nią promieniowania słonecznego na zasadzie odbicia fal elektromagnetycznych promieniowania słonecznego.

 

Co zyskasz dzięki folii na poliwęglan?

Folie na poliwęglan stosuje się w celu obniżenia temperatury we wnętrzu jednak to nie jedyne korzyści. W skrócie przeciwsłoneczna ( termiczna) folia na świetliki:
•    pomaga zachować przyjemny chłód w pomieszczeniu
•    przepuszcza światło widzialne, dzięki czemu w pomieszczeniu jest optymalna ilość światła
•    poprawia komfort przebywania w pomieszczeniu
•    redukuje promieniowanie UV i refleksy słoneczne
•    rekomendowana  jest do stosowania na świetliki, wyłazy dachowe i ogrody zimowe
Powyższe zalety ochronnej folii na świetliki wpływają na redukcję kosztów, jakie musiałbyś ponieść np. latem, aby ochłodzić pomieszczenie przy pomocy wentylatora lub klimatyzatora.

 

Jak montuje się folie na poliwęglan?

Folie Polycarbon Silver Duo zakłada się tak samo, jak inne folie ochronne. Na jednej stronie mają specjalny klej, który nie niszczy poliwęglanu.  Dzięki temu powierzchnia poliwęglanu pozostaje nienaruszona.
Montaż folii na świetliki jest prosty, jednak wymaga przestrzegania zasad bezpieczeństwa ze względu na to, że świetliki ulokowane są wysoko na dachu. Jeśli chcesz mieć gwarancję poprawnie nałożonej folii na okno, zamów folię z montażem.

 

 

 folia termiczna świetliki, folia lusterkowa świetliki, folia do świetlika, montaż folii na świetlik, folie na świetliki dachowe, świetlik poliwęglanowy

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl