Folie termoizolacyjne, poprawiają współczynnik niskoemisyjności szyb zespolonych.

W zależności od rodzaju szyb, współczynnik U danego pakietu szybowego możemy poprawić nawet od 5% do 20%. Zależy to przede wszystkim od wieku i standardu pakietu szybowego.

 

17. Folie termoizolacyjne

Folia termoizolacyjna Eco-Termic - Lite Solar Folia termoizolacyjna Eco-Termic - Lite Solar
Producent: Lite Solar
Cena za m²: 97,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
metr bieżący
zobacz więcej

Przenikalność cieplna szyb zespolonych

Oszczędność energetyczna okna to jeden z podstawowych dylematów użytkownika okien. Celem jest posiadanie okna energooszczędnego o niskim współczynniku przenikalności cieplnej.


Co to jest współczynnik przenikalności cieplnej

W prostu sposób opiszemy go jako wielkość określającą ilość ciepła traconego przez metr kwadratowy szyby. Gdy różnica pomiędzy temperaturą na zewnątrz pomieszczenia a temperaturą wewnątrz pomieszczenia wynosi 1 stopień Kelwina. Im niższy jest współczynnik, tym lepiej jesteśmy chronieni przed niepożądanymi stratami ciepła.


Czy można poprawić współczynnik przenikalności cieplnej ?

Tak. Można to zrobić poprzez wymianę okien na nowocześniejsze o lepszym czyli mniejszym współczynniku przenikalności cieplnej, lub skorygować współczynnik na istniejących już szybach.


Jak poprawić współczynnik przenikalności ?

Szyba zespolona składa się z co najmniej dwóch szyb i jednej powłoki termoizolacyjnej. Jeśli dany pakiet szybowy uzupełnimy o kolejną warstwę niskoemisyjną w postaci folii okiennej termoizolacyjnej, to poprawimy współczynnik przenikalności cieplnej a jednocześnie zmniejszymy straty cieplne. Im pakiet szybowy jest starszy tym skuteczniej skorygujemy współczynnik przenikalności cieplnej i ograniczymy straty ciepła a tym samym  obniżymy koszty ogrzewania. W przypadku nowych trzyszybowych szyb zespolonych, poprawa współczynnika będzie praktycznie niezauważalna.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl