Bezpłatny fragment folii
Bezpłatny fragment folii
Do Twojego zamówienia możemy dodać bezpłatny fragment folii okiennej (ok. 0,5 m²), który możesz wykorzystać do próbnego montażu. Wystarczy zaznaczyć odpowiednie pole przy wypełnianiu swoich danych do wysyłki, a my wyślemy go do Ciebie wraz z zamówieniem.
Uwaga!
Wyjątkiem, dla którego bezpłatny fragment folii nie jest dodawany są folie z działów:
Folie polaryzacyjne, Folie LCD, Folie projekcyjne, Folie do tablic, Folie antyrefleksyjne
Przygotowanie do próbnego montażu folii okiennej
Przygotowujemy:
- folię okienną,
- miarkę i taśmę malarską,
- akcesoria do mycia okna,
- narzędzia do montażu (nóż, skrobak i rakiel),
- płyn do montażu folii - koncentrat,
- spryskiwacz do zraszania szyby.
Przygotowujemy roztwór do zraszania na podstawie procedury umieszczonej na buteleczce płynu do montażu folii - koncentrat.
Roztwór dobrze mieszamy
w spryskiwaczu. Możemy przygotować więcej roztworu, będzie on potrzebny
w dużych ilościach do właściwego założenia folii.
Obficie zraszamy szybę przygotowanym roztworem, a następnie myjemy szybę, usuwając ewentualne większe zabrudzenia za pomocą skrobaka (można go zastąpić narzędziem spełniającym podobną funkcję, trzeba pamiętać jednak, że nie możne ono rysować szkła).
Jeśli szyba była bardzo brudna, czynność mycia powtarzamy. Idealnie czysta szyba gwarantuje doskonałe przyleganie folii. Nadmiar wody ściągamy ściągaczką do mycia szyb.
Jak wykonać próbny montaż folii okiennej
Przygotowujemy folię do przyklejenia. Folia okienna od wewnętrznej strony ma cienką warstwę ochronną zabezpieczającej klej, którą przed montażem należy usunąć. Aby to zrobić w jednym rogu folii okiennej przyklejamy dwa kawałki taśmy malarskiej i energicznym ruchem rozwarstwiamy folię.
Ściągamy warstwę zabezpieczającą klej z kawałka folii i obficie zraszamy ten kawałek folii, aby klej zaczął działać. Nie zdejmujemy całej warstwy zabezpieczającej - w ten sposób chronimy delikatną warstwę kleju przed kurzem znajdującym się w powietrzu.
Bardzo obficie zraszamy roztworem szybę - jest to element kluczowy całego procesu zakładania folii. Szyba powinna być bardzo intensywnie zroszona, tak aby później po nałożeniu na nią folii, można było swobodnie przesuwać folią po szybie.
Dokładamy folię do szyby, tak, aby fragment bez zabezpieczenia znalazł się na górze. Sprawdzamy, czy folia przesuwa się po szybie. Przytrzymujemy górną część folii i "wyciągamy" spod niej pozostała część warstwy zabezpieczającej, unikając w ten sposób kontaktu wrażliwego kleju z kurzem z powietrza.
Folia jest już na szybie. Należy teraz usunąć nadmiar wody, znajdujący się między naszym fragmentem folii a szyba. Robimy to za pomocą rakla. Najpierw zraszamy zewnętrzna część folii roztworem, a następnie ruchem "na boki" mocno wyciskamy wodę spod folii. Ponieważ folia jest mokra to nawet silny docisk rakla nie spowoduje porysowania folii.
Przecieramy założoną folię delikatnie, aby ją wysuszyć. Teraz zaczyna się proces wiązania kleju, który trwa do 30 dni.
Bezpłatny fragment folii jest założony na okno. Możemy teraz ocenić jakość naszej pracy i sprawdzić, czy pod folią nie widać drobinek kurzu. Jeśli pod folią nie ma pęcherzy wypełnionych wodą, znaczy to, że udało nam się prawidłowo wycisnąć wodę spod folii.
Podsumowanie
Jak widać samo zakładanie próbnej folii jest dosyć proste i przestrzeganie kilku prostych zasad gwarantuje, że osiągniemy właściwy efekt.
Ponieważ naszym celem było próbne założenie folii, możemy ją w każdej chwili zdjąć, jeśli tylko
klej nie zaczął wiązać (30 dni). Wystarczy folię delikatnie odkleić od szkła a samą szybę umyć. Nasze okno pozostanie niezmienione, nie pozostaną żadne ślady po próbnym zakładaniu folii.