WYBIERZ NAS - KUP W POLSCE!

Darmowa dostawa od 300 zł

do kasy suma: 0,00 zł

Amplus, ul. Aleksandrowska 191, 91-155 Łódź

Bezpłatny fragment folii

okno z bezpłatnym fragmentem folii

 

Do Twojego zamówienia możemy dodać bezpłatny fragment folii okiennej (ok. 0,5 m2), który możesz wykorzystać do próbnego montażu. Wystarczy zaznaczyć odpowiednie pole przy wypełnianiu swoich danych do wysyłki, a my wyślemy go do Ciebie wraz z zamówieniem.

bezpłatny fragment folii

 

 

Uwaga! Wyjątkiem, dla którego bezpłatny fragment folii nie jest dodawany są folie z działów:

 

Jak wykonać próbny montaż folii okiennej - ilustrowana instrukcja.

bezpłatny fragment folii montaż

Przygotowujemy folię okienną, miarkę i taśmę malarską, akcesoria do mycia okna i narzędzia do montażu (nóż, skrobak i rakiel) oraz płyn do montażu folii - koncentrat i spryskiwacz do zraszania szyby.
W dwa najważniejsze elementy, czyli płyn do montażu folii - koncentrat i prosty rakiel warto zaopatrzyć się przy zakupie folii. Pozostałe akcesoria możemy zastąpić narzędziami spełniającymi podobna funkcję, które już mamy (np. możemy wykorzystać do zraszania szyby spryskiwacz do kwiatów).
Będziemy przyklejać docięty wcześniej fragment folii, więc w naszym przypadku nie będziemy używać noża do cięcia folii i miarki do wstępnego wymierzenia folii.

bezpłatny fragment folii montaż

Przygotowujemy roztwór do zraszania na podstawie procedury umieszczonej na buteleczce płynu do montażu folii - koncentrat. Roztwór dobrze mieszamy w spryskiwaczu. Możemy przygotować więcej roztworu, będzie on potrzebny w dużych ilościach do właściwego założenia folii.

bezpłatny fragment folii montaż

Obficie zraszamy szybę przygotowanym roztworem, a następnie myjemy szybę, usuwając ewentualne większe zabrudzenia za pomocą skrobaka (można go zastąpić narzędziem spełniającym podobną funkcję, trzeba pamiętać jednak, że nie możne ono rysować szkła).

bezpłatny fragment folii montaż

Jeśli szyba była bardzo brudna, czynność mycia powtarzamy. Idealnie czysta szyba gwarantuje doskonałe przyleganie folii. Nadmiar wody ściągamy ściągaczką do mycia szyb.

bezpłatny fragment folii montaż

Przygotowujemy folię do przyklejenia. Folia okienna od wewnętrznej strony ma cienką warstwę ochronną zabezpieczającej klej, którą przed montażem należy usunąć. Aby to zrobić w jednym rogu folii okiennej przyklejamy dwa kawałki taśmy malarskiej i energicznym ruchem rozwarstwiamy folię.

bezpłatny fragment folii montaż

Ściągamy warstwę zabezpieczającą klej z kawałka folii i obficie zraszamy ten kawałek folii, aby klej zaczął działać. Nie zdejmujemy całej warstwy zabezpieczającej - w ten sposób chronimy delikatną warstwę kleju przed kurzem znajdującym się w powietrzu.

bezpłatny fragment folii montaż

Bardzo obficie zraszamy roztworem szybę - jest to element kluczowy całego procesu zakładania folii. Szyba powinna być bardzo intensywnie zroszona, tak aby później po nałożeniu na nią folii, można było swobodnie przesuwać folią po szybie.

bezpłatny fragment folii montaż

Dokładamy folię do szyby, tak, aby fragment bez zabezpieczenia znalazł się na górze. Sprawdzamy, czy folia przesuwa się po szybie. Przytrzymujemy górną część folii i "wyciągamy" spod niej pozostała część warstwy zabezpieczającej, unikając w ten sposób kontaktu wrażliwego kleju z kurzem z powietrza.

bezpłatny fragment folii montaż

Folia jest już na szybie. Należy teraz usunąć nadmiar wody, znajdujący się między naszym fragmentem folii a szyba. Robimy to za pomocą rakla. Najpierw zraszamy zewnętrzna część folii roztworem, a następnie ruchem "na boki" mocno wyciskamy wodę spod folii. Ponieważ folia jest mokra. to nawet silny docisk rakla nie spowoduje porysowania folii.

bezpłatny fragment folii montaż

Przecieramy założoną folię delikatnie, aby ją wysuszyć. Teraz zaczyna się proces wiązania kleju, który trwa do 30 dni.

bezpłatny fragment folii montaż

Bezpłatny fragment folii jest założony na okno. Możemy teraz ocenić jakość naszej pracy i sprawdzić, czy pod folią nie widać drobinek kurzu. Jeśli pod folią nie ma pęcherzy wypełnionych wodą, znaczy to, że udało nam się prawidłowo wycisnąć wodę spod folii. Jak widać samo zakładanie folii jest dosyć proste i przestrzeganie kilku prostych zasad gwarantuje, że osiągniemy właściwy efekt.
Ponieważ naszym celem było próbne założenie folii, możemy ją w każdej chwili zdjąć, jeśli tylko klej nie zaczął wiązać. Wystarczy folię delikatnie odkleić od szkła a samą szybę umyć. Nasze okno pozostanie niezmienione, nie pozostaną żadne ślady po próbnym zakładaniu folii.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl