WYBIERZ NAS - KUP W POLSCE!

Darmowa dostawa od 300 zł

do kasy suma: 0,00 zł

Amplus, ul. Aleksandrowska 191, 91-155 Łódź

Folie okienne - Foliopedia - Litera "P"

Nawigacja: A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | W | Z |

 

PDLC

PDLC - Polymer Dispersed Liquid Crystals, czyli technologia polimeru z ciekłymi, rozproszonymi kryształami.

Folie PDLC sterowane elektrycznie o zmiennej przejrzystości znajdziesz w dziale: Folie LCD

 

Polimer

Polimer to specjalna warstwa ciekłych kryształów znajdująca się między dwoma foliami PET reagująca na przepływające napięcie. Dzięki polimerowi Inteligentna Folia PDLC (LCD) zawdzięcza swoje właściwości.

Folie Inteligentne PDLC znajdziesz w dziale: Folie LCD

 

Proces laminacji

Specjalny proces zgrzewania polegający na złączeniu w jedną całość dwóch szyb oraz folii PDLC (LCD). W ten sposób powstaje szkło PDLC (LCD)..

Folie PDLC sterowane napięciem znajdziesz w dziale: Folie LCD

 

Promieniowanie UV-A

Promieniowanie UV-A o długości od 315 nm. Stanowi 95% całego promieniowania UV docierającego z kosmosu na Ziemię. Nie zatrzymują go szyby okienne, samochodowe czy chmury. Jego natężenie jest niezależne od pory dnia, pory roku i pogody. Jako promienie o większej długości wnikają w skórę głęboko, aż do skóry właściwej. Nie wywołują rumienia, ale ich niekorzystnie działanie może być widoczne po latach, głównie w postaci zniszczonej, pokrytej zmarszczkami skóry.

Folie okienne anty UV znajdziesz w dziale: Folie okienne anty UV

 

Promieniowanie UV-B

Promieniowanie UV-B o długości 280-315 nm. Stanowi 5% promieniowania docierającego na Ziemię. Zatrzymują go chmury i szyby. Jego natężenie jest największe latem w godzinach od 10 do 15, przy bezchmurnej pogodzie. Jako promienie o mniejszej długości nie wnikają głęboko w skórę. Penetrują tylko do poziomu naskórka. Mogą być powodem zaćmy. Efekty ich niekorzystnego działania są widoczne w krótkim czasie.

Folie okienne anty UV znajdziesz w dziale: Folie okienne anty UV

 

Promieniowanie UV-C

Promieniowanie UV-C o długości poniżej 280 nm. Ten rodzaj promieniowania jest prawie całkowicie pochłaniany przez warstwę ozonową atmosfery (pod warunkiem, że nie doszło do wytworzenia dziury ozonowej). Do powierzchni ziemi docierają wiec niewielkie jego ilości. Promienie UVC posiadają najwyższą energię, gdyż spośród wszystkich rodzajów promieniowania UV są najkrótsze.

Folie okienne anty UV znajdziesz w dziale: Folie okienne anty UV

 

Przesłanianie

Folie okienne po założeniu zmieniają szyba na nieprzezroczystą. Dzięki temu uniemożliwiają zaglądanie niepożądanym osobom do wnętrza pomieszczenia. Często ta właściwość łączona jest z z funkcją dekoracyjną folii.

efekt widzenia nie będąc widzianym Po założeniu folii nie można dojrzeć co się dzieje, przy zachowaniu dużej ilości światła przechodzącego do środka.

Właściwość przesłaniania mają wszystkie folie nieprzezroczyste, ale do tego celu zwykle wykorzystywanie są folie dekoracyjne. Folie dekoracyjne z wzorem zawierają elementy całkowicie przezroczyste, więc będą przesłaniać z pewnej odległości, kiedy wzór "zleje się" w jedną płaszczyznę, tzw. efekt firanki. Ich zaletą jest natomiast przepuszczanie maksymalnie dużej ilości światła i dodatkowa dekoracja wnętrza.

Folie lustrzane maja inny efekt przesłaniania.  Działają jak lustro weneckie, umożliwiając obserwacje osoby "za lustrem" na zewnątrz, a osoba ta nie będzie widziana. Efekt ten jest opisany pod hasłem "Lustro weneckie".

Folie dekoracyjne z wzorem znajdziesz w dziale: Folie matowe dekoracyjne Lambert .

Folie dekoracyjne kolorowe znajdziesz w działach: Folie kolorowe Lumino , Folie matowe dekoracyjne kolory (tu znajdziesz również folie białe, takie jak Biała matowa i Mrożone szkło), Folie matowe dekoracyjne Brokat

 

Przezroczystość

Wiele folii okiennych jest całkowicie przezroczystych. Po prawidłowym montażu są one niewidoczne na szkle.

niewidzocnza folia na szybie Po założeniu folia jest niewidoczna na szybie.

Przykładem folii całkowicie przezroczystych są folie przeciwsłoneczne selektywne zewnętrzne (jak np. Folia przeciwsłoneczna zewnętrzna selektywna Perfecta ) i folie przeciwsłoneczne selektywne wewnętrzne.

Folie okienne przeciwsłoneczne selektywne zewnętrzne znajdziesz w dziale: Folie przeciwsłoneczne zewnętrzne a folie okienne przeciwsłoneczne selektywne wewnętrzne w dziale: Folie przeciwsłoneczne wewnętrzne.

Innym przykładem folii całkowicie przezroczystych są niektóre folie bezpieczne HACCP klasy 3B3 i folie antywłamaniowe ochronne klasy P1 i P2.

Folie okienne bezpieczne klasy 3B3 są w dziale: Folie bezpieczne HACCP a folie okienne antywłamaniowe klasy P1 i klasy P2 w dziale: Folie antywłamaniowe.

 

Przeciwsłoneczna folia

Folia przeciwsłoneczna to materiał, który jest montowany na szybach okien w celu ochrony przed promieniowaniem słonecznym.

Może być wykonana z różnych materiałów, takich jak metalizowana folia, folia z poliestru lub z poliwęglanu, i jest dostępna w różnych kolorach i stopniach przepuszczalności światła.

Głównym celem stosowania folii przeciwsłonecznej jest zmniejszenie intensywności nagrzewania się pomieszczenia, które przenika przez szyby, a także zwiększenie prywatności i bezpieczeństwa.

W mieszkaniach folia może również poprawić komfort i jakość snu, ponieważ zapobiega nadmiernemu nasłonecznieniu pomieszczeń w ciągu dnia.

 

 

AMPLUS - FOLIE OKIENNE

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl