WYBIERZ NAS - KUP W POLSCE!

Darmowa dostawa od 300 zł

do kasy suma: 0,00 zł

Jaka jest najlepsza folia na okno łazienkowe?

Jaka jest najlepsza folia na okno łazienkowe?

Jeżeli mamy łazienkę z oknem ważną rzeczą jest utrzymanie w niej prywatności. W takiej sytuacji poczucie spokoju i intymności może nam zapewnić pokrycie szyby w oknie łazienkowym odpowiednią folią. Oprócz ochrony prywatności, folia na oknie łazienkowym pełni również inne funkcje. Dowiedz się, jaką rolę pełni folia na okno łazienkowe, jakie są jej zalety oraz jaki rodzaj folii najlepiej będzie pasował do Twojej łazienki. Co na okno do łazienki?

Jaką rolę pełni folia na okno łazienkowe?

Folia na okno łazienkowe pełni wiele istotnych funkcji. Oto kilka z nich:

  • chroni prywatność,
  • ogranicza dostęp światła dziennego,
  • pozwala ciekawiej zaaranżować wnętrze.

Folia na szyby do łazienki - ochrona prywatności

Główną zaletą folii na okno łazienkowe jest możliwość zapewnienia pełnej prywatności. Dzięki zastosowaniu matowej folii okiennej lub folii statycznej, możemy zasłonić całość lub część okna do łazienki, aby żadne ciekawskie spojrzenia nie zakłócały naszej intymności. Okna mleczne do łazienki powstają na skutek montażu folii mlecznej.

Folia na szybę do łazienki - ograniczenie dostępu światła dziennego

Gdy przez okno łazienkowe wpada zbyt dużo światła dziennego folia na okno łazienkowe pomoże ograniczyć jego ilość, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej jasności wnętrza, dzieje się tak gdyż folia na szybę do łazienki, rozprasza światło a nie je blokuje.

Okna mleczne do łazienki czyli folia okienna do łazienki - ciekawsza aranżacja wnętrza

Aranżacja łazienki ma duże znaczenie dla naszego samopoczucia. Dobrze dobrane elementy dekoracyjne, między innymi takie jak folia do okien może nadać naszej łazience unikalny wygląd i uczynić wnętrze przytulniejszym.

Jaki rodzaj folii wybrać na okno łazienkowe?

Wybór odpowiedniego rodzaju folii na okno łazienkowe lub folia na szybę do łazienki zależy od naszych potrzeb oraz stylu aranżacji. Oto kilka popularnych rodzajów folii, które mogą pasować do Twojego okna łazienkowego:

Folia samoprzylepna do łazienki matowa klejona

Folia matowa to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów folii na okno łazienkowe. Dzięki swojej fakturze zapewnia maksimum prywatności oraz  jednocześnie wpuszcza wystarczającą ilość światła do wnętrza.

Folia matowa statyczna

Folia na szyby do łazienki statyczna to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chcą mieć możliwość zmiany wyglądu okna łazienkowego w dowolnym momencie.

Folia z nadrukiem dekoracyjnym

Jeżeli chcemy nadać łazience oryginalny wygląd, dobrym wyborem może być folia okienna do łazienki z nadrukiem dekoracyjnym. Dostępne są różne wzory i kolory, dzięki czemu możemy dopasować folię do naszego gustu i potrzeb. Folia okienna do łazienek pod tym linkiem https://marketfolie.pl/pl/c/8.-Folie-matowe-dekoracyjne-Lambert/12

Folia smartglass

Jest to najwygodniejsza folia, która zastosowana zamiast rolet pozwala bez jej demontażu na utrzymanie pełnej przezierności szyby lub szybkie przełączenie do faktury mleczno-białej gwarantującej całkowita intymność. Smartglass

Jakie są zalety folii na okno w łazience w porównaniu do rolet lub żaluzji?

Folia na okno łazienkowe posiada wiele zalet w porównaniu do tradycyjnych rolet lub żaluzji. Oto kilka z nich:

Pełna ochrona prywatności folia na szyby do łazienki

Folia na okno łazienkowe zapewnia pełną prywatność w łazience, co może być trudne do osiągnięcia przy użyciu rolet. Oszczędza nam to także konieczności ciągłego manipulowania roletą, aby zapewnić sobie intymność.

Lepsze wykorzystanie przestrzeni w łazience folia na szybę do łazienki

Rolety lub żaluzje zajmują dodatkową przestrzeń, która często jest ograniczona. Wymagają też zapewnienia dostępu do elementów sterujących co nie zawsze jest wygodne. Folia na szybę do łazienki nie potrzebuje elektroniki ani części mechanicznych do działania, wykorzystuje ona Prawa Fizyki w celu zapewnienia prywatności.

Zastosowanie folii na okno łazienkowe pozwala nam zaoszczędzić miejsce i swobodnie korzystać z pozostałej przestrzeni w łazience.

Aranżacja okna łazienkowego

aranżacja okna łazienkowego

Trzy przykłady aranżacji okna łazienkowego.

Większa możliwość regulacji oświetlenia

Folia na okno łazienkowe daje nam większą kontrolę nad oświetleniem w łazience. Można, w zależności od potrzeb i sytuacji, zafoliować tylko część okna, co pozwala nam regulować ilość światła w pomieszczeniu.

Nie gromadzi się w niej kurz ani roztocze

W tradycyjnych firanach, żaluzjach i zasłonach gromadzi się dużo kurzu i roztoczy. Trzeba więc pamiętać o częstym ich czyszczeniu lub praniu co zabiera dużo czasu. W przypadku folii nie ma takiego problemu. Po prostu myjemy okno tak samo jak bez folii.

W jaki sposób nakleić folię na okno łazienkowe?

Naklejenie folii na okno łazienkowe można wykonać samodzielnie. Folia na szyby do łazienki nie wymaga specjalnych umiejętności. Składa się na to kilka prostych czynności. Oto one:

Dobrze oczyścić i wysuszyć powierzchnię

Przed naklejeniem folii na okno należy dokładnie umyć (oczyścić) powierzchnię szyby na której ma być naklejona. Po umyciu należy się upewnić, czy jest sucha i dokładnie oczyszczona. W przeciwnym razie, folia samoprzylepna do łazienki może nieprawidłowo przylegać do szyby. Folie na okno łazienkowe.

Przygotować folię - rozciągnąć i odciąć odpowiednią długość

Należy dobrać folię o odpowiedniej szerokości. Jeżeli dysponujemy folią w rolce najlepiej rozciągnąć ją (odwinąć) na płaskiej powierzchni, odmierzyć wymaganą długość i odciąć właściwy kawałek.

Gdy nie mamy folii, której szerokość odpowiada szerokości otworu okiennego docinamy też drugi wymiar.

Można też dokładnie zmierzyć wymiary szyby i zamówić kawałek folii przycięty na wymiar, folia na okna do łazienki jest u nas dostępna zarówno jako formatka docięta idealnie pod Państwa wymiar jak i ucięta z metra bieżącego z rolki folii.

Pełna instrukcja montażu pod tym linkiem https://marketfolie.pl/pl/i/Bezplatny-fragment-folii/42

Odkleić warstwę ochronną z kleju i nakleić folię na okno

Każda folia samoprzylepna do łazienki jest od strony pokrytej klejem osłonięta warstwą ochronną, czyli druga folią zabezpieczającą. Przed naklejeniem folii na okno należy odkleić tę folię ochronną.  Następnie, rozpoczynając od górnej krawędzi szyby, delikatnie przykładamy do niej folię. Używając płaskiego elementu delikatnie dociskamy folię do szyby, wygładzamy ją i usuwamy wszelkie pęcherzyki powietrza.

Czy folia na okno łazienkowe jest trwała?

Wątpliwości co do trwałości folii na okno łazienkowe są zrozumiałe. Jednak folie wysokiej jakości, dostępne na rynku, są trwałe i odporne na wilgoć. Folie na okno łazienkowe. Folia na szybę łazienkową. Naklejka na okno do łazienki. Folia okienna do łazienek.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl