Inteligentna folia - folia o zmiennej przejrzystości

0

Folie LCD zwane potocznie foliami inteligentnymi są to folie, które są w normalnym stanie matowe (nieprzezierne) i staja się całkowicie przezroczyste pod wpływem przyłożonego napięcia.

Szyby pokryte inteligentną folią nazywa się potocznie smart glass  , aktywnym szkłem lub szkłem o zmiennej przejrzystości. Do folii która składa się z dwóch warstw poliestru pomiędzy którymi umieszczone są ciekłe kryształy, dołączone są w procesie zgrzewania elektrody. Do elektrod natomiast podłączone jest napięcie. Ciekłe kryształy znajdujące się pomiędzy dwoma taflami poliestru, pod wpływem przyłożonego napięcia podlegają uporządkowaniu i folia staje się w pełni przezroczysta. Natomiast gdy napięcie odłączymy, folia znów staje się nieprzejrzysta ( matowa)

Folią o zmiennej przejrzystości można sterować konwencjonalnie za pomocą włącznika, a także za pomocą bezprzewodowego pilota bądź aplikacją na smartfonie.

Folie LCD występują również pod nazwą folie elektryczne, aktywne szkło lub Smart Glass.

Nasz film z kwietnia 2013 prezentujący działanie folii LCD o zmiennej przejrzystości.
Jesteśmy pierwszą firma w Polsce, która zaczęła zajmować się foliami LCD i o tych foliach wiemy prawie wszystko.

Folie, które mogą stać się w razie potrzeby przezroczyste znajdują wiele zastosowań w przemyśle i codziennym życiu. Można je spotkać wszędzie tam, gdzie potrzebna jest możliwość sterowania przejrzystością szklanych elementów takich jak okna, drzwi wejściowe lub ściany działowe.

Folia występuje w dwu odmianach:

  • w wersji z klejem przeznaczonej do samodzielnego montażu
  • w wersji bez kleju przeznaczonej do laminowania

Do sterowania folia musi mieć wklejone specjalne elektrody, Usługę wklejania elektrod można zamówić w naszej firmie. Można też zamawiać gotowe formatki folii, które posiadają już elektrody w procesie zgrzewania.

Szyby o zmiennej przejrzystości: działają podobnie jak folie. Pomiędzy dwoma szybami w procesie laminacji umieszcza się folię LCD ( PDLC ). W wyniku czego powstaje laminat z folią LCD w środku. Takie szyby nazywamy też szybami  switchable , czyli szybami przełączalnymi.

Zobacz: Folie LCD, Folie o zmiennej przejrzystości, Folie elektryczne w naszym sklepie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl