Jak odróżnić okno 2 i 3 szybowe?

0

Różnica między oknami dwu i trzy szybowymi

Jednym z kluczowych aspektów w doborze folii okiennej jest konstrukcja okna. Najczęściej stosowane pakiety jedno, dwu i trój szybowe mają odmienne wymagania co do stosowanych na nich folii przeciwsłonecznych.

Niejednokrotnie nasi doradcy spotykają się z problemem określenia przez klientów czy posiadają okna jedno czy dwu komorowe.

Ponieważ prawidłowa identyfikacja rodzaju pakietu szybowego, a co za tym idzie wybór odpowiedniego rodzaju folii zwiększa komfort użytkowania i skuteczność całego zestawu, prezentujemy niezawodny sposób na odróżnienie, jaki rodzaj okna Państwo posiadają.

 

Okno dwuszybowe, okna jednoszybowe czy okno 5 szybowe?

Dla naszych potrzeb możemy przyjąć, że okna jednokomorowe (dwuszybowe) składają się z 2 szyb rozdzielonych komorą wypełnioną gazem.

schemat okna 2 szybowego

Jak sprawdzić czy okno ma 3 szyby?

Z kolei konstrukcja dwukomorowa to pakiet okienny złożony z trzech szyb, przy czym każdą z nich oddziela od kolejnej przestrzeń z gazem.

 

szyba 3 szybowa

Oznaczenie okien, okno 2 szybowe, okno dwukomorowe, okna 2 czy 3 szybowe, okno dwu czy trzyszybowe, okno trzykomorowe, okno dwuszybowe czy trzyszybowe,

 

Najłatwiej określić ilość szyb patrząc na wewnętrzną ramkę między szybami. W pakiecie jednokomorowym jest ona jednolita, a w zestawie trójszybowym widoczne jest miejsce mocowania (przerwa pomiędzy ramkami) środkowej szyby.

Dokładne oględziny wewnętrznej struktury okna pozwalają bezbłędnie ustalić z jakim pakietem zespolonym mamy do czynienia, co pozwala uniknąć problemów technicznych i braku wydajności w redukcji ciepła wynikających z niewłaściwie dobranych folii przeciwsłonecznych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl