Amplus, ul. Aleksandrowska 191, 91-155 Łódź

Folia okienna matowa LCD z klejem - "Inteligentna folia"

306_1357.jpg
  • nowość
Dostępność: w magazynie
Wysyłka w: 24 godziny
Cena za m²:1,757,00 zł
Cena za metr bieżący: 2 108,40 zł 2108.40
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawyilość metr bieżący
Minimalna ilość metrów to 0.5
Ocena: 3.84615
Producent: Lite Solar
Kod produktu: FLC0212

Opis

Folia okienna matowa LCD z klejem - Amplus Folie Okienne

Folia okienna matowa/przejrzysta  LCD (PDLC) z klejem to nowoczesna folia, która zmienia swoją przejrzystość pod wpływem przyłożonego napięcia. Określamy ją jako folie inteligentną, aktywną lub folię o zmiennej przejrzystości.

Zmiana przejrzystości folii jest możliwa dzięki specjalnej, warstwowej budowie folii LCD z klejem. Jedną z warstw jest matryca polimerowa z rozproszoną w niej fazą ciekłokrystaliczną. Ciekłe kryształy są cieczami anizotropowymi, których właściwościami można sterować za pomocą napięcia. W stanie podstawowym ciekłe kryształy są nieuporządkowane i folia jest nieprzezroczysta (matowa). Załączenie napięcia porządkuje strukturę ciekłych kryształów, dzięki czemu folia staje się przezroczysta. Zmiana przejrzystości folii następuje natychmiast. Czas zmiany przejrzystości folii jest niezauważalny dla oka ludzkiego.

Stan folii matowy lub przezierny sterujemy za pomocą przełącznika, pilota lub smartfona. Do kompletu potrzebny nam jest jeszcze transformator, również dostępny w naszej ofercie. Dostępne są również w naszej ofercie piloty oraz przekaźniki do sterowania smartfonem.

Folia LCD może być zamontowana na istniejącym przeszkleniu dzięki powierzchni pokrytej klejem.

Folie LCD znajdują wiele zastosowań wszędzie tam gdzie potrzebna jest możliwość sterowania przejrzystością okien, szklanych elementów lub ścian działowych. Wiodącym rozwiązaniem jest stosowanie folii LCD, wszędzie tam, gdzie do tej pory jedynym sposobem było konwencjonalne przesłanianie widoku za pomocą zasłon.

Montaż folii LCD z klejem można wykonać we własnym zakresie. Można u nas zamówić gotową formatkę z wyprowadzonymi elektrodami. Można u nas też zamówić folie wraz z montażem.

Inteligentna folia, folia o zmiennej przejrzystości - przeczytaj więcej >>>

Dane techniczne

Przeznaczenie do naklejania
Zastosowanie wewnętrzna
Klej na folii tak
Kolor folii przy wyłączonym zasilaniu biały mat
Kolor folii przy włączonym zasilaniu przezroczysta
Transmisja światła przy wyłączonym zasilaniu 52% (folia matowa)
Transmisja światła przy włączonym zasilaniu 81% (folia przezroczysta)
Czas reakcji przy wyłączaniu 200 ms
Czas reakcji przy włączaniu 10 ms
Zasilanie 230V
Napięcie elektryczne folii 48 V
Pobór mocy 5 W/m2
Szerokość folii 1,20 m, 1,50 m
Grubość bez warstw ochronnych 0,5 mm
Temperatura użytkowania 0 stopni C - 55 stopni C
Żywotność w stanie załączonym 50000 h
Słowa kluczowe folia okienna LCD samoprzylepna, folia elektryczna na okno, folie o zmiennej przejrzystości, aktywne szkło, smart glass, folie inteligentne, folia elektryczna na okno cena za m2, folia matowa, wysyłka folii okiennych cała Polska

Akcesoria pomocne przy montażu folii okiennej

Opinie o produkcie (3)

18 stycznia 2018

Mam tą folię na drzwiach wejściowych mojego sklepu. W prosty sposób można poinformować klientów, czy sklep jest otwarty, a chwilowe zamkniecie też nie stanowi problemu. Jestem bardzo zadowolona z mojego zakupu i polecam folie o zmiennej przejrzystości!

8 lutego 2018

Jestem bardzo zadowolona z zakupu folii LCD. Dokładnie potrzebowałam takiej sterowanej elektrycznie folii. Dodatkowo plus dla MarketFolie za bardzo dobry kontakt i profesjonalnie zrealizowane zamówienie.

10 września 2018

Zamieniłem żaluzje w łazience na folie LCD. Żona zachwycona. Jedno naciśnięcie przełącznika i okna zasłonięte - łazienka jest na parterze. Prosta obsługa, nowe żaluzje nie kurzą się, nie ma problemów z linkami. Niedługo założymy też to samo w kuchni. I wyszło dużo taniej niż myślałem. Polecam!!!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl