Folie lustra weneckie; montaż lustro weneckie

3. Folie lustra weneckie

Folia lustro weneckie wewnętrzna R30 Mirror UMIARKOWANE - Lite Solar Folia lustro weneckie wewnętrzna R30 Mirror UMIARKOWANE - Lite Solar
Producent: Lite Solar
Cena za m²: 50,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Folia lustro weneckie wewnętrzne R20 Mirror INTENSYWNE - Lite Solar Folia lustro weneckie wewnętrzne R20 Mirror INTENSYWNE - Lite Solar
Producent: Lite Solar
Cena za m²: 50,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Folia lustro weneckie wewnętrzne R10 Mirror TOTALNE - Lite Solar Folia lustro weneckie wewnętrzne R10 Mirror TOTALNE - Lite Solar
Producent: Lite Solar
Cena za m²: 60,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
metr bieżący
zobacz więcej
Folia Lustro weneckie zewnętrzne Mirror 40 UMIARKOWANE Folia Lustro weneckie zewnętrzne Mirror 40 UMIARKOWANE
Producent: Lite Solar
Cena za m²: 67,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Folia lustro weneckie zewnętrzne Mirror 20 INTENSYWNE Folia lustro weneckie zewnętrzne Mirror 20 INTENSYWNE
Producent: Lite Solar
Cena za m²: 67,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Folia lustro weneckie zewnętrzne Mirror 10 TOTALNE - Lite Solar Folia lustro weneckie zewnętrzne Mirror 10 TOTALNE - Lite Solar
Producent: Lite Solar
Cena za m²: 80,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
metr bieżący
zobacz więcej

Zapewnij sobie prywatność dzięki foliom lustrzanym


Lustro weneckie to doskonały sposób, aby zapewnić sobie prywatność przy jednoczesnym dostępie do świata zewnętrznego. Ale nie tylko. Folie typu lustro weneckie stosowane są w nowoczesnych aranżacjach wnętrz i w budynkach użyteczności publicznej jako element zwiększający estetykę. Przed czym jeszcze chroni folia lustrzana i jakie ma zalety?


Folie lustrzane dają efekt lustra weneckiego, tj. na zewnątrz widzi się lustro, a w środku (w pomieszczeniu) są przeźroczyste. Dzięki temu dokładnie widać, co dzieje się np. na ulicy przy jednoczesnym zachowaniu dyskrecji i prywatności. To dlatego mówi się o nich, że są to folie szpiegowskie. Inną zaletą folii weneckie lustro jest ochrona przed słońcem i nadmiernym ciepłem w pomieszczeniu.


Jak działają folie lustrzane?


Folie lustrzane to w zasadzie folie przeciwsłoneczne o lustrzanej tonacji. Składają się z kilku warstw poliestrowych, z warstwą metaliczną w środku – stąd wzięła się ich inna nazwa, a mianowicie folie srebrne. Dzięki warstwie lustrzanej osoby z zewnątrz widzą swoje odbicie, a osoby w środku pozostają niewidoczne.


Jakie zalety ma folia lustro:
•    zapewnia prywatność
•    zwiększa poczucie bezpieczeństwa przez fakt, że nie jest się widzianym z zewnątrz
•    chroni przed nagrzewaniem
•    dzięki dużej przepuszczalności światła, pozostawiają komfort w pomieszczeniu
•    odporna na warunki atmosferyczne i zarysowania ( wersja zewnętrzna )
•    nadaje się do wszystkich rodzajów okien


Pamiętaj, że efekt lustra weneckiego występuje, gdy wewnątrz pomieszczenia jest ciemniej niż na zewnątrz, zależy więc od światła i jest jednostronny. Co to oznacza? Za dnia folia może być lustrem na zewnątrz, ale kiedy zapalisz światło wieczorem, wnętrze z zewnątrz stanie się widoczne. Dlatego też posiadanie folii lustrzanej nie zwalnia z rolet czy zasłon, które zapewnią prywatność w ciągu nocy.


Gdzie stosuje się folie lustro?


Folie lustrzane zewnętrzne najczęściej stosuje się budynkach, gdzie wymagane jest zapewnienie prywatności jak biura, urzędy, ale też na parterach budynków. Folie lustrzane wewnętrzne stosowane są wewnątrz budynków, aby zapewnić prywatność np. w biurze, by oddzielić salę konferencyjną czy inne pomieszczenie od niechcianych  spojrzeń. Ponadto wykorzystywane są w celach dekoracyjnych i designerskich, ponieważ lustro sprawia, że pomieszczenie wydaje się optycznie większe.


Jak dobrać folię wenecką?


Dobór odpowiedniej folii z efektem lustra weneckiego zależy od kilku czynników, tj. warunków oświetlenia, odległości i kąta obserwacji. Tak na przykład dostępna jest folia lustrzana Mirror 40, która jest folią umiarkowaną i nadaje się np. do wysokiego parteru. Bardziej intensywny efekt lustra zapewnia zewnętrzna folia Mirror 20, która chroni na wypadek bliskiej odległości np. ulicy czy chodnika za oknem.
Dostępna jest też folia zewnętrzna Mirror 10 TOTALNE, czyli totalne lustro weneckie do obiektów specjalnego przeznaczenia (nie do pomieszczeń mieszkalnych!) jak komisariaty policji, pomieszczenia ochrony itd.


Jak przykleić folię lustrzaną typu lustro weneckie?


Montaż folii lustrzanej jest dość prosty. Sprowadza się właściwie do kilku kroków. Najpierw należy dokładnie i precyzyjnie oczyścić szybę i obficie spryskać ją roztworem który można zakupić wraz z folią. Ściągaczką należy ściągnąć mieszankę z szyby i jeszcze raz zrosić szybę. Następnie przygotowuje się folię, tj. oddziela się warstwę zabezpieczającą, spryskuje się klej na folii  i umieszcza folię na środku okna. Później należy dokładnie folię przesunąć tak, aby pokryła całą powierzchnię okna. Na koniec jeszcze raz należy spryskać folię i raklem wycisnąć roztwór z pomiędzy szyby a folii. I na tym koniec Pamiętaj o tym, aby przez kilka tygodni nie czyścić nałożonej folii lustrzanej.


Jeśli chcesz zyskać gwarancję poprawnie zamontowanej folii, skorzystaj z naszej usługi montażu folii lustrzanej dostępnej na terenie całego kraju.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl